REKLAMA
Znaleziono 1586 wyników
Poznań: Orange sprzedaje zabytkowy gmach w centrumartykuł
Pokaż artykuł
Poznań: Orange sprzedaje zabytkowy gmach w centrum
Historia budynku położonego przy zbiegu ulicy 23 lutego i alei Marcinkowskiego sięga XVIII wieku. Pr...
Politechnika Wrocławska wyburzy zabytkowy magazyn na kampusie. Przywróci dawny dziedziniecartykuł
Pokaż artykuł
Politechnika Wrocławska wyburzy zabytkowy magazyn na kampusie. Przywróci dawny dziedziniec
Budynek A-8 sprzed 61 lat, przy ulicy Norwida, pełnił m.in. funkcję warsztatową. Politechnika zamier...
[Poznań] Nowe Ogrody w Poznaniu wciąż w budowieartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Nowe Ogrody w Poznaniu wciąż w budowie
Na poznańskich Jeżycach praca wre. Budowlańcy w pocie czoła realizują równocześnie IV oraz V etap os...
Wrocław: Nowe osiedle przy Odrze na Kleczkowie. Zbuduje je Budimexartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Nowe osiedle przy Odrze na Kleczkowie. Zbuduje je Budimex
Warszawski deweloper musiał wpierw uzyskać zgodę na wyburzenie warsztatów przy ulicy Reymonta, w bez...
Wrocław: Deweloper szykuje się do budowy osiedla na Ołtaszynie. Teren odkupił od miastaartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Deweloper szykuje się do budowy osiedla na Ołtaszynie. Teren odkupił od miasta
Magistrat sprzedał dwie nieruchomości pomiędzy ulicami Brylantową a Grota-Roweckiego w ubiegłym roku...
Wrocław: W zabytkowym banku przy Operze powstaną mieszkaniaartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: W zabytkowym banku przy Operze powstaną mieszkania
BNP Paribas postanowił w 2015 roku sprzedać swój oddział przy placu Teatralnym. Nabywca dwustuletnie...
Wrocław: Farmexim zbuduje willę miejską na Psim Poluartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Farmexim zbuduje willę miejską na Psim Polu
Miasto sprzedało teren przy zbiegu ulic Gorlickiej i Tylnej w 2015 roku za 200 tysięcy złotych. Nowy...
Wrocław: Nowe osiedle stanie na Muchoborze Małym. Magistrat uzyskał za teren dwukrotnie więcej, niż oczekiwałartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Nowe osiedle stanie na Muchoborze Małym. Magistrat uzyskał za teren dwukrotnie więcej, niż oczekiwał
Miasto sprzedało grunt przy ulicy Strzegomskiej w ubiegłym miesiącu. Istniejące obiekty mają zostać...
Wrocław: Nowa Gorlicka – Quart Development zbuduje mieszkania na Psim Polu [WIZUALIZACJA]artykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Nowa Gorlicka – Quart Development zbuduje mieszkania na Psim Polu [WIZUALIZACJA]
Nowy blok powstanie przy ulicy ks. Mariana Stanety, w pobliżu ronda Lotników Polskich. Wrocławski de...
Bank Millenium otworzy we Wrocławiu nową siedzibę swojego call centerartykuł
Pokaż artykuł
Bank Millenium otworzy we Wrocławiu nową siedzibę swojego call center
Jeden z największych polskich banków – Bank Millenium otworzy za kilka miesięcy w stolicy...
Wrocław: Na Kozanowie może powstać osiedle dla wojskaartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Na Kozanowie może powstać osiedle dla wojska
Agencja Mienia Wojskowego pozyskała grunt wart blisko 12 milionów złotych, położony przy zbiegu ulic...
Wrocław: Miasto sprzeda hektary pod nowe osiedla na Maślicachartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Miasto sprzeda hektary pod nowe osiedla na Maślicach
Mieszkańcy mogą spodziewać się pomiędzy ulicami Królewiecką a Reszelską co najmniej trzech inwestycj...
Ghelamco wybuduje kolejny wieżowiec w Warszawie? artykuł
Pokaż artykuł
Ghelamco wybuduje kolejny wieżowiec w Warszawie?
Ghelamco Poland planuje kolejną dużą inwestycję w Warszawie. Tym razem na Ochocie, przy placu Zawisz...
Alumetal S.A. zmodernizuje zakład produkcyjny w Kętachartykuł
Pokaż artykuł
Alumetal S.A. zmodernizuje zakład produkcyjny w Kętach
7 września 2023 roku Rada Nadzorcza Alumetal S.A. podjęła uchwałę w sprawie zatwierdzenia przedłożonego przez Zarząd Emitenta planu inwestycyjnego dotyczącego ,,Modernizacji Zakładu Kęty w Alumetal Poland Sp. z o.o. – II etap". Plan inwestycyjny związany z drugim etapem modernizacji Zakładu w Kętach jest pierwszą inwestycją spółki Alumetal w nowych strukturach właścicielskich i dobrze wpisuje się w plany poszerzania sfery recyklingu aluminium w Grupie Norsk Hydro.
Firma z branży spożywczej Günthart Polska wybuduje na Dolnym Śląsku fabrykę wyrobów marcepanowych i cukrowychartykuł
Pokaż artykuł
Firma z branży spożywczej Günthart Polska wybuduje na Dolnym Śląsku fabrykę wyrobów marcepanowych i cukrowych
Firma Günthart Polska, producent wyrobów czekoladowych, składników do ciast oraz produktów marcepanowych ze wsparciem Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spółka planuje inwestycję na poziomie 18 mln zł. W nowej hali na terenie Złotoryi zatrudnienie znajdzie w końcowym etapie nawet 250 osób, w większości będą to kobiety. Jednym z czynników przyciągających do podjęcia współpracy z LSSE była możliwość skorzystania z ulgi podatkowej.
GH Development kupiło działkę w centrum Ursynowaartykuł
Pokaż artykuł
GH Development kupiło działkę w centrum Ursynowa
GH Development, belgijski deweloper działający na polskim rynku, zakupił od Multikino S.A. działkę na warszawskim Ursynowie przy Alei Komisji Edukacji Narodowej 60. Teren o powierzchni ponad 1 ha dołączył do warszawskiego banku ziemi dewelopera. W przyszłości na działce powstanie zespół budynków mieszkalno-usługowych. Pracownia architektoniczna, która będzie autorem projektu zostanie wyłoniona w drodze konkursu.
Po ponad rocznej przerwie SPHINX ponownie otwiera czwartą restaurację we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Po ponad rocznej przerwie SPHINX ponownie otwiera czwartą restaurację we Wrocławiu
Sieć restauracji SPHINX ponownie będzie miała swój lokal w samym centrum stolicy Dolnego Śląska. Restauracja serwująca popularną shoarmę i inne dania inspirowane kuchnią orientalną po ponad rocznej przerwie wraca do swojej dawnej lokalizacji w kamienicy Rynek 39/40 we Wrocławiu, w której wcześniej działała przez wiele lat.
Zrujnowany, zabytkowy pałac na Dolnym Śląsku zamieni się w hotel ze SPAartykuł
Pokaż artykuł
Zrujnowany, zabytkowy pałac na Dolnym Śląsku zamieni się w hotel ze SPA
Kolejny zrujnowany, zabytkowy pałac na Dolnym Śląsku ma szansę odzyskać swój dawny blask. Tym razem chodzi o pałac położony w północnej częsci województwa dolnośląskiego, w gminie Niechlów (powiat górowski), w miejscowości Bełcz Wielki.
Oddano do użytku nowoczesny blok gazowy w kieleckiej elektrociepłowniartykuł
Pokaż artykuł
Oddano do użytku nowoczesny blok gazowy w kieleckiej elektrociepłowni
PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy PGE, oddała do użytku nowoczesny blok gazowy w kieleckiej elektrociepłowni. To kolejny etap dekarbonizacji źródeł wytwórczych w stolicy województwa świętokrzyskiego. Plan dekarbonizacji w kieleckiej elektrociepłowni zakłada, że do 2029 roku nastąpi wyłączenie z eksploatacji źródła węglowego i stanie się ona niskoemisyjna.
Kolejna linia kolejowa na Dolnym Śląsku zostanie odbudowanaartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna linia kolejowa na Dolnym Śląsku zostanie odbudowana
Samorząd Województwa Dolnośląskiego konsekwentnie realizuje plan przywracania nieczynnych od lat linii kolejowych w województwie dolnośląskim. Tym razem zdecydował się na rewitalizację jednej z najpiękniejszych linii na Dolnym Śląsku
REKLAMA